تبلیغات
هواداران مسی - مسی: رویای من قهرمانی در جام جهانی است
مسی مسی عشق مایی

مسی: رویای من قهرمانی در جام جهانی است

یکشنبه 30 خرداد 1389 11:01 ق.ظ

نویسنده : علی نصیری
امیدوارم در تیم ملی هم مثل بارسلونا بازی کنم

 

کمتر کسی است که در مورد لیونل مسی چیزی نشنیده باشد.  بازیکن سال 2009 فیفا با وجودی که تنها 22 سال دارد با باشگاه بارسلونا همه جام های ممکن در عرصه باشگاهی را تصاحب کرده و چهره ای نام آشنا در چهار گوشه جهان محسوب می شود و مردمی بودنش تحسین همگان را برمی انگیزد. بازیکن شماره 10 آرژانتین هنوز یک رویای تحقق نیافته دارد و آن قهرمانی در جام جهانی است.

اعتماد به نفس زیاد

از هنگامی که مسی تا حدی از خجالتی و کم حرف بودن در برخورد با رسانه های جهانی دست برداشته، زمان زیادی نمی گذرد ولی به نظر می رسد آن روزها سپری شده اند و اکنون او جلوی دوربین ها و میکروفون ها مانند وقتی  که در پشت توپ قرار گرفته، احساس راحتی می کند. او عادت کرده در مرکز توجه رسانه ها باشد و از زمانی هم که پیشرفت خود را در جهت تبدیل شدن به یک ستاره جهانی آغاز کرده، این جلب توجه شدت یافته است. با وجود قرار داشتن در اوج، مسی فکر می کند هنوز جای بهتر شدن دارد." فکر نمی کنم هنوز به اوج رسیده باشم." و می گوید از اشتیاقش برای رسیدن به موفقیت کم نمی شود:" رویای من قهرمانی در جام جهانی همراه با آرژانتین و بعد از آن رفتن و تکرار افتخارات با بارسلونا و ادامه دادن به روند رو به رشدمان است. هدف من این است که روز به روز بهتر شوم . می خواهم چیزهایی که نمی دانم را یاد بگیرم و به کار روی دانسته هایم ادامه بدهم تا آنها را فراموش نکنم."

در سال 2006 با وجودی که مسی بیشتر وقت خود را روی نیمکت گذراند، جوان ترین بازیکن تاریخ آرژانتین نام گرفت که در رقابت های پایانی جام جهانی موفق به گلزنی شده است. ولی در آفریقای جنوبی اوضاع فرق می کند چون حالا مسی بازیکنی است که آلبی سلسته روی حضور او در نوک خط حمله برای کسب سومین عنوان قهرمانی حساب می کند. اما این مسئولیت سنگین روش آماده سازی او برای این رقابت ها را تحت الشعاع قرار نداده است. او صریحا می گوید: "می دانم که مسئولیت سنگین تری بر عهده من است و فرصت های بیشتری دارم ولی شور و اشتیاق دفعه پیش را دارم. ما اطمینان داریم که می توانیم جام جهانی را به خوبی پشت سر بگذاریم و جام را بالای سر ببریم."

 او با کم اهمیت جلوه دادن فشارهای زیادی که روی بازیکن شماره 10 آرژانتین وجود دارد ادامه داد:" واقعیت این است که من در آرامش هستم. من دنبال این نوع مسائل نمی روم و در صدد ایجاد آنها هم نیستم. این مسائل در بارسلونا هم برایم پیش آمد ولی در آنجا واقعا همه چیز خوب پیش رفته است. امیدوارم بتوانم در تیم ملی هم به همان سبک و روش بازی کنم."

آغازی نو

راهیابی آرژانتین به دور پایانی رقابت های جام جهانی بسیار دشوار بود. خطر حذف در بازی های انتخابی زیاد بود و آنها در بازی آخر توانستند جواز حضور در آفریقای جنوبی را به دست آورند. با این وجود مسی عقیده دارد این موضوع بر بازی آنها در جام جهانی تاثیری ندارد:" تیم های منتخب در حال حاضر از ما عقب ترند. به چند دلیل این بازی ها برایمان مشکل بود و مجبور شدیم در آن مسابقات به سختی تلاش کنیم. ولی حالا اوضاع کاملا فرق کرده است. آرژانتین همیشه در میان مدعیان قهرمانی بوده است . ما چند بازیکن خیلی خوب داریم و تیم ملی بزرگی هستیم که همیشه در کورس رقابت برای قهرمانی حضور داشته ایم."

از دیدگاه مسی یکی از دلایلی که او و هم تیمی هایش می توانند با اعتماد به نفس وارد مسابقات شوند شناخت سرمربی تیمشان دیه گو مارادوناست، مردی که می داند چگونه به بزرگ ترین افتخار در عرصه فوتبال دست یابد. "همه ما دقیقا از این موضوع آگاهی داریم. به همین دلیل هم گفتم که راهیابی به جام جهانی به معنای همه چیز نیست. ما عقاید و خواسته های زیادی داریم و تجربه دیه گو در این میان نقش تعیین کننده ای دارد. "

اگرچه آرژانتینی ها مدعیان اصلی گروهB  هستند ولی مسی هیچ فرصتی را از دست نخواهد داد:" بازی آسان در جام جهانی وجود ندارد. من بازی های نیجریه در جام ملت های آفریقا را دیدم .آنها نمونه یک تیم آفریقایی با بازیکنان خوب و با قدرت بدنی بالا هستند. ما در آلمان با ساحل عاج بازی کردیم و آنها (نیجریه) هم وضعیت مشابهی دارند. من بازی های زیادی از یونان و کره جنوبی ندیده ام و برای کسب پیروزی، باید با آنها روبرو شد. اگرچه ما به توانایی هایمان اطمینان داریم و احساس می کنیم می توانیم به راحتی از گروهمان صعود کنیم."

او ادامه داد:" رویای من قهرمانی است، باید ببینم چه پیش می آید. می توانم تصور کنم که به فینال رسیده ایم، در آن پیروز شده ایم و جام را بالای سر برده ایم . من حتی در مورد مسیر رسیدن به آن فکر نمی کنم ولی متقاعد شده ام که برای قهرمانی پای به جام جهانی می گذاریم."

 

استفاده از محتویات سایت با ذکر منبع بلامانع است.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 12 شهریور 1389 01:49 ب.ظ