تبلیغات
هواداران مسی - آشنایی با زندگی مرد سال فوتبال اروپا
مسی مسی عشق مایی

آشنایی با زندگی مرد سال فوتبال اروپا

یکشنبه 30 خرداد 1389 11:12 ق.ظ

نویسنده : علی نصیری

مسی، آرژانتینی پرورش‌یافته در مكتب بارسا

خبرگزاری فارس: مرد سال جدید فوتبال اروپا با وجود داشتن ملیت آرژانتینی از جمله بازیكنان پرورش یافته نسل جدید بارسلونا است.


به گزارش خبرگزاری فارس، لیونل مسی شب گذشته در انتخابات معمول همه ساله نشریه فرانس‌فوتبال با كسب 473 امتیاز، صاحب بیشترین آرا شد و نخستین افتخارش را در زمینه مرد سال قاره سبز تجربه كرد. وی در عین حال اولین بازیكن آرژانتینی در این انتخابات كه از سال 1956 راه اندازی شد، نام گرفت كه توانسته به چنین جایگاهی برسد. بازیكنی كه با وجود رشد در فوتبال سراسر تكنیكی آرژانتین ،‌به باور بسیاری از كارشناسان در مكتب كاتالان ، مدارج ترقی را طی كرده است.

مرد سال اروپا كجا متولد شد؟
مسی‌ در سال‌ 1987 به‌ دنیا آمد. در پنج‌ سالگی‌ بازی‌ فوتبال‌ را آغاز كرد و در باشگاه‌ گراندولی‌ یعنی همان تیمی كه پدرش‌ هم‌ كار می كرد، با الفبای این رشته ورزشی آشنا شد. پس از آن توانایی‌هایش، مسوولان‌ باشگاه‌ "نیول‌ اولدبویز " را قانع‌ كرد كه‌ "لیونل‌ " را به‌ خدمت‌ بگیرند و او به‌ برادر بزرگترش‌ كه‌ در آن‌ باشگاه‌ بازی‌ می‌كرد، ملحق‌ شد. مربی‌ او در آن‌ باشگاه‌ "ایزیگو دومینگوئز "، باور داشت‌ چه استعداد شگرفی‌ در این رشته ورزشی در اختیار دارد. او می‌گوید: "او می‌توانست‌ كارهایی‌ با توپ‌ انجام‌ دهد كه‌ قوانین‌ فیزیك‌ را به‌ بازی‌ می‌گرفت‌. تنها كسی‌ كه‌ قبل‌ از او دیدم چنین‌ توانایی‌هایی‌ داشته ، "دیه‌گو مارادونا " است‌.

مشكلات اولیه
پس از این انتقال بنظر می رسید او به سرعت در مسیر رشد و ترقی حركت كند؛ اما پیشرفت‌ وی ، با اخباری‌ كه‌ نشان‌ از یك‌ بیماری‌ هورمونی‌ در او داشت‌ كه‌ باعث‌ توقف‌ رشد او می‌شد، تحت‌الشعاع‌ قرار گرفت‌. پدرش‌ تصمیم‌ گرفت‌ به‌ "كاتالونیا " اسپانیا مهاجرت‌ كند تا بتواند هزینه‌ درمانی‌ سنگین‌ او را به‌ نحوی‌ تامین‌ كند؛ ولی "بارسلونا " همه‌ چیز را در مورد استعداد "لیونل‌ " جوان‌ می‌دانست‌ و بنابراین‌ پیش‌قدم‌ شد تا هزینه‌های‌ درمان‌ او را بپردازد و همچنین‌ با او قراردادی‌ برای‌ بازی‌ در تیم‌ جوانان‌ "بارسلونا " منعقد شد.
پس از این حضور بتدریج مشكلات اولیه یك نوجوان جویای نام برای مطرح شدن رفع شد و او هر روز از روز قبل بیشتر خودش را به جهانیان شناساند.

از مسی تا ال‌دیه‌گو
مسی با حركات تكنیكی فریبنده‌اش تا به آنجا پیش رفت كه برخی لقب دیگو مارادونا ثانوی را به او دادند.
در واقع پس از دادن چنین نامی به وی، نام ‌ال‌دیه‌گو ، برایش انتخاب شد تا دنیای فوتبال شاهد به ثمر رسیدن "مافوق گل‌های مارادونایی "‌از طریق او شود.
در این مسیر، وی پیراهن شماره 10 بارسلونا كه متعلق به بازیكن اسبق این تیم و تیم ملی برزیل، یعنی رونالدینیو بود، را از آن خود كرد و بعد شماره 10 تیم ملی آرژانتین كه زمانی بر تن مارادونا بود، را نیز بدست آورد.

تاثیرگذاری
وی با زدن 9 گل در لیگ قهرمانان اروپا معتبر ترین جام باشگاهی جهان و تاثیر گذاری مستقیم در دستیابی تیم فوتبال بارسلونا به سه جام معتبر در یك فصل (لیگ قهرمانان اروپا ، لالیگای اسپانیا ، كوپا دل ری اسپانیا)بیشترین شانس را برای تصاحب بهترین بازیكن فوتبال در سال 2009 داشت كه عاقبت شب گذشته در انتخابات نشریه فرانس فوتبال با كسب 473 امتیاز از ان خود كرد.
او به همراه ساموئل اتوئو با زدن 50 گل در یك فصل خطرناكترین زوج خط حمله تاریخ فوتبال نام گرفتند.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -