تبلیغات
هواداران مسی - مسی: تابناک کردیم از همه برتریم
مسی مسی عشق مایی

مسی: تابناک کردیم از همه برتریم

یکشنبه 30 خرداد 1389 11:28 ق.ظ

نویسنده : علی نصیری
جام جم آنلاین: بازی شناور شاگردان جوزپه گواردیولا در شب كم‌فروغ رونالدو ، ستاره پرتغالی رئال مادرید ، چهارمین پیروزی پیاپی بارسلونا در ال‌ كلاسیكو را به دنبال داشت.

 

یكصد و ششمین ال كلاسیكو در شرایطی برگزار شد كه بارسلونا انگار نه انگار در سانتیاگو برنابئو ـ ورزشگاه خانگی حریف پرقدرت خود ـ ظاهر شده بود. بارسا با زدن دو گل توسط مسی و پدرو، خلق 4 موقعیت مسلم‌گلزنی،
رد و بدل كردن 393 پاس در مقابل 318 پاس حریف و 63 درصد تملك توپ و میدان بخوبی توان غیرقابل انكار و عجیب خود را نه تنها به 80 هزار هوادار مادریدی كه به همه دنیا نشان داد گواردیولا اولین مربی بارساست كه می‌تواند در 4 بازی پیاپی بر رئال چیره شود. از طرف دیگر این نتیجه، پایانی بود بر ركورد 15 بازی پیاپی بدون شكست كهكشانی‌ها در سانتیاگو برنابئو.

گواردیولا، مربی جوان و كاپیتان دهه 90 بارسا پس از كسب این موفقیت با تمجید از عملكرد شاگردانش، گفت: بازی‌های زیادی از مادریدی‌ها را مورد مطالعه قرار دادیم و می‌دانستیم آنها ضدحمله‌های مرگباری دارند. پیروزی در سانتیاگو برنابئو شجاعت فراوانی می‌خواهد، چیزی كه پیش از این هیچ تیمی در این فصل موفق به انجامش نشده بود.

او در عین حال افزود: هنوز قهرمان نشده‌ایم و برای رسیدن به قله لالیگا باید تلاش بیشتری صورت دهیم.

در سوی دیگر مانوئل پلگرینی، سرمربی شیلیایی رئال با وجود شكست تلخ مقابل بارسا، از شاگردانش اظهار رضایت كرد و گفت: در جنگ تاكتیكی برابر بارسلونا تن به شكست دادیم. بنابر این مقصر این شكست خود من هستم و باید به مدیرعامل باشگاه توضیح قانع‌كننده‌ای بدهم.

لیونل مسی، مرد اول این روزهای فوتبال جهان كه از روی پاس طلایی ژاوی دروازه كاسیاس را فرو ریخت و دو موقعیت مسلم گلزنی دیگر را از روی پاس همین بازیكن از دست داد، درباره پیروزی تیمش گفت: مثل همیشه ثابت كردیم از همه برتریم، گرچه گام خیلی بلندی به سوی قهرمانی برداشتیم، اما هنوز راه زیادی در پیش داریم.

در مقابل كریس رونالدو به هیچ عنوان زیر بار بازی ضعیفش نرفت و همه تقصیرها را گردن سرمربی تیم انداخت و گفت: من مقصر این شكست نبودم. هرچه از دستم برمی‌آمد برای تیمم انجام دادم، تمام توان ما همین بود كه دیدید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -