تبلیغات
هواداران مسی - مصاحبه با لیونل مسی
مسی مسی عشق مایی

مصاحبه با لیونل مسی

شنبه 29 خرداد 1389 10:16 ب.ظ

نویسنده : علی نصیری


مسی به ستایشهایی که از طرف جهان فوتبال در مورد بازی با چلسی نسبت به او می شود، اجازه نمی دهد تا جلوی بازی اش را بگیرد. ممکن است از او به عنوان اسطوره آتی نام برده شود اما ستاره جوان پاهایش را محکم بر زمین می گذارد.

در مصاحبه اختصاصی با Fcbarcelona.com، ستاره استمفوردبریدج تاکید می کند که "هنوز به هیچ جا نرسیده ام" و رمز رسیدن به موفقیت "سخت تر کار کردن است."

Open in new window

نظرت در مورد نتیجه بازی با زاراگوزا چیست؟

بازی سختی در مقابل تیمی بود که در زمین بسیار منظم هستند. اما تلاشهای ما نتیجه داد و به سه امتیاز با ارزش در زمینی دشوار رسیدیم. این به ما اختلاف بیشتری نسبت به تیمهای بعدی می دهد تا لیگ را با خیالی آسوده تر دنبال کنیم.

به نظر می رسد که تیم دوباره دارد به روند بردهای خود بر می گردد.

بله. پس از کمی فراز و نشیب، ما دوباره زمام امور را به دست گرفتیم.

آیا وقت کرده ای که پسامدهای بازی مقابل چلسی و نمایش خود در آن بازی را بررسی کنی؟

من همیشه سعی می کنم و در این موارد آرامش خود را حفظ می کنم. اما من مطمئنا از بابت سیر امور راضی ام، هم برای خودم و هم برای تیم. نتیجه خوبی بود و من از بابت ستایشهایی که از ما شد خوشحالم اما آرام هستم و به تلاش بیشتر ادامه می دهم.

آیا سخت است که پس از شنیدن این همه تحسین، باز هم واقع بین باشی و بلندپروازی نکنی؟ چطوری این روند را حفظ می کنی؟

خب این بسیار دلچسب است که در مورد شما اینقدر خوب صحبت کنند اما من فکر می کنم من هنوز هیچ کاری انجام نداده ام. تیم هم همینطور، ما با آن یک برد، هیچ جامی کسب نکردیم. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که همچنان سخت کار کنیم. هنوز تعداد زیادی از بازیهای لیگ، و همچنین بازی برگشت با چلسی باقی مانده است. هنوز هیج چیز معلوم نیست.

Open in new window

آیا بازی با چلسی، بهترین بازی تو تا کنون بود؟

بله. مطمئنا. این بازی همچنین یکی از مهمترین بازیهای ما بود، به خاطر تیمی که رقیبمان بود. درست مثل بازی با رئال مادرید. این دو، دو تیم بزرگ هستند و بازی با آنها مهم است.

تو کمی در استمفوردبریدج مورد اعتراض قرار گرفتی. آیا اینکه مورینیو تو را متهم به فریب داور کرده، اذیتت می کند؟

در واقع نه. من به حرفهایش گوش ندادم چون می دانستم که نقش بازی نکردم. هم تیمی هایم هم این را می دانند. بدنم هنوز کمی کبود است. این تکل روی من اتفاق افتاد و من می دانم که نقش بازی نکردم. اگر او این اتفاق را طور دیگری دیده، خب این هم دید دیگری است.

شما و چلسی، دو تیم متفاوت با دو نوع فوتبال متفاوت هستید. بازی را در کل چطور دیدی؟

شاید در نیمه اول ما کمی تحت تاثیر بازی آنها قرار گرفتیم. زمین خیلی سنگین بود و همین بازی را سخت و پراکنده کرده بود که بیشتر به روش بازی آنها می خورد. در نیمه دوم ما بیشتر صاحب توپ شدیم و با توپ بازی کردیم. گرچه زمین بد بود اما ما کم کم به آن عادت کردیم و شروع به خلق موقعیت کردیم.

Open in new window

همانطور که گفتی نتیجه بازی هنوز مشخص نشده. آیا فکر می کنی چلسی در بیرون خانه می تواند همان اندازه خطرناک باشد؟

ما باید آماده باشیم. ما می دانیم فصل پیش چه اتفاقی افتاد بعد از اینکه بازی رفت را 2-1 در نیوکمپ بردیم. چلسی بازیکنانی دارد که هر لحظه می توانند گل بزنند و ما باید یادمان باشد که هنوز صعود نکرده ایم. اما با همه این شرایط، ما خوب بازی می کنیم و می خواهیم که به دور بعد برسیم.

به نظر می رسد که امسال از نظر روانی آماده تر هستید و می خواهید این بار به دور بعد صعود کنید.

ما مطمئنا تکراری از سال گذشته نمی خواهیم. ما نمی خواهیم در این مرحله حذف شویم و مصممیم به دور بعد برسیم.

به نظر می رسد اینجا، در اسپانیا، دو سال متوالی لیگ را فتح کردن خیلی سخت باشد. آخرین باری که بارسا موفق به این کار شد به دوره ون گال بر می گردد. بردن لیگ و جام باشگاه ها که بسیار نادر است. به نظر تو، دوران حاکمیت تک تیمی پایان یافته؟

اینطوری به نظر می رسد. وقتی ما فصل را شروع کردیم، به دنبال هر سه جام ممکن بودیم. حذف از جام پادشاهی اتفاق بدی بود. البته ما همچنان در لیگ صدرنشینیم و با برد در مقابل چلسی، در جام باشگاه ها هم حرف زیادی برای گفتن داریم.

Open in new window

آیا شروع به فکر کردن در مورد جام جهانی کرده ای؟

نه هنوز. هنوز زمان مانده. تا آن موقع ما چند ماه مهم را باید پشت سر بگذاریم. گرچه بازی این هفته آرژانتین به شما یادآوری می کند که جام نزدیک است اما من تمرکزم بر لیگ و لیگ قهرمانان است.

پس کی بر آلمان تمرکز می کنی؟
وقتی در بارسا همه چیز را به دست آوردیم!

معرفی:

لیونل مسی اولین بازی خود با پیراهن بارسا را در فصل 04-2003 در مقابل پورتو، که آن زمان مورینیو مربی اش بود، انجام داد. و فصل بعد، در 1 می 2005 اولین گل خود را در مقابل آلباسته و در نیوکمپ به ثمر رساند. با این گل، این مهاجم 17 ساله، جوانترین بازیکنی شد که برای بارسا گلزنی کرده است. در سطح اروپا او زمانی جلب توجه کرد که در بازی جام خوان گامبر مقابل یوونتوس بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و تحسین مربی خود و مربی حریف، فابیو کاپلو، را برانگیخت.

مسی با بازی خوبش در مقابل رئال مادرید، در هفته های میانی همین فصل، قدم بسیار بزرگی در زندگی ورزشی اش برداشت. جایی که او نشان داد از امتحانهای بزرگ نمی ترسد و به همراه رونالدینیو و اتوئو مقدمات شکست رقیب قدیمی را فراهم کرد. بازی روز چهارشنبه در مقابل چلسی، که با نحسین همه جهان فوتبال همراه شد، تنها یکی از بازیهای درخشان مسی است که در آینده از آنها بسیار خواهیم دید.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -