تبلیغات
هواداران مسی - گزیده ای از خبرها در مورد مسی
مسی مسی عشق مایی

گزیده ای از خبرها در مورد مسی

یکشنبه 30 خرداد 1389 02:17 ب.ظ

نویسنده : علی نصیری
image

Ariensport.com: کاپلو گفت: مسی در حال حاضر بهترین بازیکن جهان است.

" فابیو کاپلو " اعتقاد دارد که مسی جانشین " دیگو ماردونا " است و او فکر می کند که ستاره حال حاضر بارسلونا بهتر از " کریستیانو رونالدو " و " آرین روبن " است.

سرمربی تیم ملی انگلستان ستاره جوان تیم ملی آرژانتین را تحسین کرد و این بازیکن را وارث ماردونا دانست.

کاپلو در مورد مسی گفت: او می تواند چیزهای غیر ممکن را ممکن بسازد. او جانشین ماردونا است.

رونالدو بازیکن تیم منچستر یونایتد موفق شد در فصل گذشته عملکرد خوبی داشته باشد و با همین عملکردش نیز توانست اکثر عناوین مهم فوتبالی را در فصل گذشته به خود احتصاص دهد. همچنین روبن بازیکن تیم رئال مادرید در دیدارهای اخیر تیمش بسیار تاثیر گذار نشان داده است، اما کاپلو معتقد است که هیچکدام از آنها استعداد های " لیونل مسی " را ندارند.

کاپلو در این مورد گفت: رونالدو و روبن بازیکن های بزرگی هستند، اما هیچکسی در دنیا استعداد مسی را ندارد.

کاپلو در مورد تیم بارسلونا گفت: آنها با سبک سنتی خودشان بازی های خوبی را انجام می دهند. آنها توپ را خوب نگه میدارند و خوب پاسکاری می کنند، زیرا آنها بازیکن های دارند که دارای این توانایی هستند. بارسلونا تیم بسیار خوبی است، اما اینکه آنها بهترین تیم هستند را من نمی دانم.

کاپلو در مورد دیدار بارسلونا و المپیک لیون در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان نیز گفت: من فکر می کنم که بارسا می تواند به مرحله بعدی این رقابت ها صعود کند، اما  بعد از این مرحله غیر قابل پیشبینی است.

تیم بارسلونا در تاریخ 24 فوریه و 11 مارچ باید در دو دیدار رفت و برگشت از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا با تیم المپیک لیون دیدارکند.


منبع: سایت گل
****************************

یوفا: لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا به دنبال آن است تا رکورد 38 گلی را که در فصل گذشته به ثمر رسانده بود را بهبود بخشد.

به گزارش یوفا: او با دو گلی که در جریان دیدار پنج‌شنبه شب مقابل اشتوتگارت به ثمر رساند اکنون تنها یک گل کمتر از وین رونی، برترین گلزن رقابت‌های این فصل به ثمر رسانده است.

کسب عنوان برترین گلزن در یک فصل از لیگ‌های اروپایی همواره عنوانی افتخارآفرین بوده است. به نظر می رسد که لیونل مسی، گلزن برتر آرژانتینی در هفته های اخیر رقابت حساسی را با وین رونی، ستاره انگلیسی آغاز کرده است.

در حال حاضر رونی با به ثمر رساندن 32 گل در رقابت‌های این فصل که 25 تای آنها در رقابت‌های لیگ برتر، 4 تا در لیگ قهرمانان اروپا، دو گل درجام حذفی و یک گل در جام اتحادیه، در صدر جدول گلزنان رقابت‌های این فصل قرار گرفته است و هر روز به نظر می‌رسد که دستیابی به رکوردی که کریستیانو رونالدو در سال 2008 با به ثمر رساندن 42 گل به نام خود ثبت کرده بود، عملی تر خواهد بود.

البته مسی نیز نهایت تلاش خود را به کار گرفته که از این کورس عقب نماند. رکورد گلزنی مسی در طول رقابت‌های یک فصل به ثمر رساندن 38 گل در رقابت‌های فصل گذشته می‌باشد. البته این ستاره آرژانتینی عزم خود را جزم کرده که در رقابت‌های این فصل، رکورد سال گذشته اش را بشکند. او تاکنون با به ثمر رساندن 22 گل ، پی چی چی کنونی رقابتهای لالیگا لقب دارد.

مسی تاکنون 4 گل در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده و با 2 گل در رقابت‌های جام باشگاه‌های اروپا، 2 گل در سوپرکاپ اسپانیا و یک گل در جام حذفی باشگاه‌های اسپانیا امیدوار به کسب عنوان برترین گلزن رقابت‌های این فصل اروپاست.

کریستیانو رونالدو با به ثمر رساندن 22 گل در تمامی رقابت‌های این فصل و گونسالو ایگواین با 21 گل در رده‌های بعدی هستند. البته ستاره پرتغالی رئال شانس زیادی دارد که با 7 گلی که در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده (حتی با وجودی که رئال از گردونه این رقابتها حذف شده است) ، بتواند عنوان آقای گلی رقابتهای اروپایی را مال خود کند.

لوئیس سوارس، ستاره اروگوئه ای تنها بازیکنی است که رکورد به مراتب بهتری را در مقایسه با رکورد رونی و مسی ثبت کرده. این در حالی است که این ستاره در لیگ هلند توپ می زند و شانس حضور در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا را نداشته که بتواند تعداد گلهایش را به مراتب از این هم بیشتر کند. سوارس در آژاکس توپ می زند و با پشت سرگذاشتن فصلی رویایی موفق شده تا در رقابتهای این فصل 35 گل را وارد دروازه حریفان نماید. او 27 گل را در لیگ داخلی هلند، 6 گل در جام حذفی این کشور و 2 گل را در رقابتهای لیگ اروپا به ثمر رسانده است.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -