تبلیغات
هواداران مسی - مسی از رونالدینیو سبقت گرفت
مسی مسی عشق مایی

مسی از رونالدینیو سبقت گرفت

یکشنبه 30 خرداد 1389 05:01 ب.ظ

نویسنده : علی نصیری
منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: پریماه کریمی / FCBarcelona.ir


گلی که لئو مسی وارد دروازه مالاگا کرد، 71امین گل او در لالیگا بود که با احتساب آن در جدول گلزنان تاریخ باشگاه، از رونالدینیو سبقت گرفت.

مسی پس از دو بازی بدون گل، با به ثمر رساندن گلی که موجب پیروزی تیم در برابر مالاگا و ادامه صدرنشینی بارسا شد، در جدول گلزنان تاریخ باشگاه نیز، از رونالدینیو پیشی گرفت.

Open in new window

میانگین بالای گلزنی نسبت به تعداد بازی ها

لئو مسی، پس از آغاز کار در فصل 2004/05، در 129 دیدار لیگ که برای بارسا بازی کرده، 71 گل به ثمر رسانده است؛ که به طور میانگین معادل 0.55 گل در هر بازی یا تقریبا یک گل در هر دو بازی می باشد.

یک گل بیشتر از رونالدینیو

رونالدینیو که بین فصول 2003/04 و 2007/08 برای بارسا بازی می کرد، در 145 بازی، هفتاد گل به ثمر رساند که به طور میانگین برابر 0.48 گل در هر بازی است.

نفر 16ام در باشگاه

مسی که در جدول گلزنان تاریخ باشگاه در لالیگا رده شانزدهم را به خود اختصاص داده است، هنوز راه درازی در پیش رو دارد تا بتواند رکورد نفرات اول را بشکند؛ سزار بین سال های 1945 و 1955 در 287 بازی، 195 گل به ثمر رسانده است؛ پس از او کوبالا قرار دارد که 131 گل را، در 186 بازی وارد دروازه حریف کرده است، و اتوو با 108 گل در 142 دیدار، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

بیشتر گل ها مقابل اتلتیکو مادرید و سویا

فقط دو باشگاه وجود دارد که مسی تا به حال موفق به گلزنی در برابر آنها نشده است: خرز و ویارئال؛ در حالی که قربانیان مورد علاقه او، اتلتیکو مادرید و سویا هستند که در مقابل هر یک از آنها، هفت گل به ثمر رسانده است.

گلزن برتر

گل شنبه شب مسی، او را به صدر گلزنان برتر این فصل لالیگا بازگرداند؛ این بازیکن آرژانتینی با 17 گل، مشترکا با داوید ویا از والنسیا، در رده نخست قرار دارد؛ شایان ذکر است که در حالی که چهارده بازی تا پایان فصل باقی است، مسی فقط شش گل، با بیست و سه گلی که فصل پیش به ثمر رسانده بود، فاصله دارد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -