تبلیغات
هواداران مسی - اخباری در مورد لیونل مسی و بارسلونا
مسی مسی عشق مایی

اخباری در مورد لیونل مسی و بارسلونا

دوشنبه 31 خرداد 1389 11:49 ق.ظ

نویسنده : علی نصیری
گواردیولا رسما سرمربی بارسا شد

بعد از ملاقات بین وکیل او، جوزپ ماریا و ژیکوی مدیر عمومی باشگاه، پپ گواردیولا روز پنج شنبه به طور رسمی سرمربی جدید بارسلونا شد.

بعد از ساعت ها مذاکره طولانی، طرفین به توافقی رسیدند تا گواردیولا برای دو فصل آینده به باشگاه بپیوندد. اگرچه به جزییات پرداخته نشد اما گفته شده که همه موضوعات حل شده و هیچ چیز برای بحث کردن باقی نمانده است.


انتصاب او به احتمال زیاد باعث تغییرات اساسی در بارسلونا می شود، و او کسی است که عنوانی را در فصل آینده جستجو می کند، بعد از رقابت ناامید کننده ی که وجود داشت و با این همه فوق ستاره نتوانستند نتیجه امیدوار کننده ای را بدست بیاورند. با ورود گواردیولا تغییرات فقط در تیم صورت نمی گیرد، بلکه تغییراتی در مربیگری و کادر پزشکی نیز انجام می شود.

قبل از او جرارد پیکه مدافع منچستر هم با بارسا قرارداد امضا کرد که من خبرش رو از دست دادم!


 مذاکره پدر مسی با لاپورتا

جورج مسی، پدر و نماینده مدیر برنامه های لیونل مسی، دیروز با حضور در دفتر خوان لاپورتا در مذاکره ای یک ساعت و نیمه، درباره آینده پسرش بحث نمود و شرایط مسی برای حضور در بازی های اولیه لیگ قهرمانان بارسلونا را معین کرد.

در مرحله اول بارسا از پدر لئو خواست تا درباره رفتن پسرش به المپیک توضیح دهد. مسی ممکن با از دست دادن این مسابقات دیگر راهی این رقابت ها نشود و پدر مسی، همین را دلیل رفتن لئو به المپیک می داند. در ادامه جلسه، فران سوریانو از جورج قول گرفت، که مسی را تا بازی دوم بارسا در لیگ قهرمانان که در 27 آگوست برگزار می شود بازگرداند.

خدایا! این پدر و پسر چقدر به هم شبیه هستن! شما اینطور فکر نمی کنید؟

البته لیونل جون خیلی خوشگلتره...

بارسا با این شرایط، یک باردیگر به دام ویروس فیفا خواهد افتاد. از دست دادن لیونل مسی در مسابقات لیگ قهرمانان سال جدید، اتفاقی نیست که بتوان از کنار آن به راحتی عبور کرد. مسئولین باشگاه این را می دانند و سعی خواهند کرد تا لئو هرچه سریع تر برای آن مسابقات به بارسلونا بازگردد.

لیونل هفته آینده راهی چین خواهد شد.مسی:‌ من به المپیک می روم

به نقل از 'Argentine Maily' لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا، در گفتگو با این رسانه، در حالی که برای بازی برابر تیم کاتالونیا با آرژانتین، که امشب در استادیوم نوکمپ برگزار می شود آماده می شد، درباره رفتنش به المپیک صحبت کرد و تایید نمود، که در لباس تیم ملی کشورش، به عنوان یار اصلی آرژانتین در المپیک حاضر خواهد شد.

در حالی که بارسا انتظار داشت، تا لیونل مسی را، به عنوان یار اصلی برای مسابقات لیگ قهرمانان در اختیار داشته باشد، اما حضور لئو در رقابت های جهانی المپیک چین، کار بارسا در  مراحل ابتدایی لیگ قهرمانان را سخت خواهد کرد.

بارسا، 12 یا 13 آگوست، نخستین مرحله لیگ قهرمانان خود را بازی خواهد کرد، در حالی که 26 یا 27 همان ماه، زمان برگزاری دور دوم بازی آبی و اناری پوشان خواهد بود. استارت حضور مسی، با رویارویی آرژانتین و ساحل عاج، در روز 7 آگوست زده شده و 13 تمام خواهد شد، اما در صورت صعود آرژانتین به فینال المپیک، مسی بالاجبار، تا 23 آگوست در اردوی تیم ملی خواهد ماند.

لیونل بعد از امضاء کردن روی پیراهن های چند تن از هواداران، رو به خبرنگاران کرده و گفت: نمی دانم چطوری، می خواهم برنامه هایم را تنظیم نمایم، اما این را می دانم، که در المپیک، برای تیم ملی آرژانتین به میدان خواهم رفت. من می خواهم در چین ظاهر شده و بدرخشم.

ستاره آرژانتینی، در پایان، درباره اضافه شدن آگوئرو به ترکیب آرژانتین گفت: از اضافه شدن او بسیار خوشحالم. برایم یک فرصت عالی است، که کنار چنین بازیکنی، در المپیک حضور داشته باشم.لاپورتا و آنری : اتوئو و رونالدینهو بروند

خوان لاپورتا، رئیس جوان بارسلونا دیروز، در گفتگویی کاملا رسمی با TV3، به طور غیر مستقیم، رونالدینیو و اتوئو را، در لباس آبی و اناری بازنشسته دانست. او که برعکس همیشه، بدون هیچ لبخندی با خبرنگاران حرف می زد گفت: به نظر من رونالدینیو شرایط سختی را گذراند. مربی می دید، که وی از نظر بدنی آماده نیست و به همین دلیل به او بازی نمی داد. سال گذشته، همه انگیزه تبدیل شدن به بهترین بازیکن جهان در او را دیدیم و تصمیم گرفتیم، تا به وی فرصت مجدد دهیم، اما امسال، زمان آغاز یک رقابت از نوع دیگر برای رونالدینیو است. او باید قدر خودش و ساق هایش را بداند. به او اجازه خواهیم داد، تا بارسلونا را ترک، به تیم بزرگی دیگر بپیوندد. عینا مانند رایکارد. با این عمل، شرایط او بهتر خواهد شد.

                 

اما رئیس بارسلونا، درباره وضعیت ساموئل اتوئو در بارسا گفت: اتوئو یکی از با شخصیت ترین های ما در طول چند سال اخیر بوده است. بازیکنی که همیشه باعث ارتقاء نام تیم شده است. رفتن او، باید با سری بالا و به همراه بسیاری از افتخارات صورت بگیرد. وی هرگز نباید از ترک بارسا ناراحت شود، زیرا به هیچ عنوان مدیون ما نیست! او در طول این سال ها، با تمام وجودش برای تیم من کار کرد و از این بابت باید از اتوئو تشکر کنم

تیری آنری، در گفتگو با اسپورت، از گذراندن سخت ترین فصل فوتبالی اش حرف زد. وی به خبرنگاران گفت: می خواهم این سال بد را فراموش کنم. این فصل برای من، یکی از سخت ترین دوره های فوتبالی زندگی ام بود. آینده ام به گواردیولا بستگی دارد. من اماده خدمت به بارسا هستم، اما مشکل این است، که هنوز نمی دانم، که ایا مربی جدید خواهان حضور من در تیم است یا خیر! اگر پپ مرا می خواهد، با تمام وجود به بارسا خدمت خواهم کرد، در غیر این صورت، بازگشت به انگلستان، می توانند رویایی ترین اتفاق برای من، در طول سال های اخیر باشد.

                 

اما آنری هم مانند رئیس درباره رونالدینیو حرف زد و گفت: او خودش بازیکن بزرگی است و در صورتی که فکر می کند، پیوستن به میلان، اتفاق مثبتی می باشد، باید این کار را انجام دهد. او نیازمند تغییراتی اساسی در محیطی جدید است. با وی و اتوئو خداحافظی کنید

گزارشات ارسالی از انگلستان، با تایید روزنامه Daily Mail همراه بوده است. بارسلونا و منچستر یونایتد، بر سر انتقال پیکوئه، مدافع جوان و خوش آتیه شیاطین سرخ، به توافق رسیدند. تیکسیکی بگریستیان، مدیر فنی بارسا به همراه مارک اینگلا، دیروز با دستی پر، از یونایتد انگلستان برگشتند. باشگاه انگلیسی، پیشنهاد 6 میلیون یورویی بارسا را پذیرفته است. البته این تصمیم منچستری ها، با مخالفت شدید فرگوسن روبه رو شده است، زیرا مربی با تجربه منچستر معتقد است، که پیکوئه، بازیکنی بسیار ارزشمند، در فصل آینده، برای منچستر خواهد بود.پیشنهاد وسوسه کننده لاپورتا برای کاکا و میلان

به گزارش دیاریو اسپورت، خوان لاپورتا، رئیس بارسا، به دوستانش گفته است، که بارسا همانند آن زمانی که رونالدینیو را از چنگ منچستر یونایتد بیرون کشید، نیازمند یک شوک فوق ستاره ای است. در حالی که رونالدینیو به میلان بسیار نزدیک شده است، رئیس بارسا قصد دارد، با پیشنهادی کاملا نجومی، به سراغ فوق ستاره و بهترین بازیکن جهان برود.

این روزنامه در ادامه ذکر نمود، که لاپورتا در این اقدام، رونالدینیو، زامبروتا و دکو را، به علاوه 20 میلیون یورو، به میلان پیشنهاد خواهد کرد و در ازای این بازیکنان، کاکا را خواهد خرید. (در بعضی خبرگزاری هم گفته شد که پیشنهاد لاپورتا، تورام+۶۰ میلیون یوروست)گرچه این انتقال بعید به نظر می رسد، اما کاکا که قبلا از علاقه اش به بازی در کنار مسی هم گفته بود با شرایط متفاوتی رو به رو خواهد بود.

مسی: مدیون ریکارد هستم 

لیونل مسی، اعتراف می کند که او چیزهای زیادی را مدیون فرانک ریکارد است و اصرار می کند که سقوط اخیر در فرم بازیکنان اشتباه مربی نیست. 

آبی و اناری ها در این فصل در فرم بدی قرار داشتند. خروج آنها از لیگ قهرمانان به خوبی رشته نتایج ضعیف، سبب شد که موقعیت ریکارد تحت موشکافی ریزبینانه قرار بگیرد و او در این ماه باشگاه را ترک خواهد کرد.
مسی سرشار از تحسین برای این مربی بود و او مصر است که این هلندی نباید مسئول تمام اشتباهات تیم قلمداد شود. من باور دارم که او، کارهای بزرگی را برای باشگاه انجام داده است. من فکر نمی کنم او باید برای هر چیزی که اشتباه پیش رفته است، مورد سرزنش قرار بگیرد و فکر می کنم که هواداران این را می دانند و به همین دلیل است که آنها در روز یکشنبه، قدردانی شان را به او نشان دادند. من از او سپاسگذارم برای تمام چیزهایی که او انجام داده است و من می خواهم که از او تشکر کنم.
 


این سال خوبی برای ما نبود، ما امیدواریم بودیم که همه چیز را فتح کنیم، اما در عوض ما دومین سال را بدون کسب هیچ چیز پشت سر گذاشتیم. مسی همچنین درباره شایعات علاقمندی چلسی به او صحبت کرد. او اظهار داشت که در نیوکمپ خوشحال است.
من یک بازیکن بارسلونا هستم و این چیزی است که بیشتر از همه چیز اهمیت دارد. من شنیده ام که چلسی من را می خواهد و من خیلی مفتخرم که چنین باشگاه بزرگی به من علاقمند است، اما من اینجا راضی و خوشحال هستم.مسی: کاری به هم تیمی هایم ندارم، من بازیکن بارسلونا هستم

این است تعصب یک آرژانتینی

لیونل مسی، در گفتگو با سایت رسمی باشگاه اعلام نمود، که از اینکه بارسلونا دو فصل پیاپی بدون مقام را پشت سر گذاشته است ناراحت است، اما هرگز قصدی برای ترک تیم و رفتن از نوکمپ، جایی که از جوانی در آن جا پرورش یافت نداشته و نخواهد داشت.

او هرگز به ترک باشگاه فکر نمی کند؛ وی در این باره گفت: من هیچ برنامه ای برای ترک بارسا ندارم. کاری به کار سایر هم تیمی هایم ندارم و نمی دانم، کدامشان قصد ماندن یا نماندن را دارند، اما این را می دانم، که من خواهم بازیکن بارسلونا باشم.

                                      

وی درباره دو فصل بدون مقام بودن بارسا نیز گفت: این درست است که شرایط ما هرگز خوب نیستند، اما هنوز بارسلونا هستیم و چهار بازی باقی مانده داریم و با انگیزه ای جدی برای پیروزی، دو هفته دیگر عازم مادرید خواهیم شد. باید فصل را، با سرهایی بالا به اتمام برسانیم و به خودمان ببالیم.

******

ساموئل اتوئو، در صحبت های امروز صبحش با اسپورت، ترک بارسا را یک جوک خواند و با فاش ساختن خبر گریه کردنش، برای حذف بارسا از لیگ قهرمانان گفت: من تا 2010 قرارداد دارم و هنوز به تیم ایمان دارم. بازیکنان ما را نگاه کنید؛ به تن همگان لرزه می اندازند. تمام چیزی که می توانم بگویم این است، که تیم این فصل به خوبی تلاش کرد، اما در بعضی از مواقع دچار بدشانسی شد. اگر باشگاه از من بخواهد که تیم را ترک کنم، این کار را خواهم کرد، اما هرگز قصدی برای ترک بارسا ندارم. من بعد از حذف تیم برابر یونایتد، در رختکن، با سری افکنده برای تیمم اشک ریختم

******

مسئولین باشگاه بارسلونا، در پی یافتن جانشین مناسب برای لوئیس دسوزا (دکو)، که به احتمال زیاد تیم را ترک خواهد کرد، به دنبال لوچو گونزالز، هافبک 27 ساله پورتو خواهند بود. روزنامه Record در چاپ امروز، از علاقه گونزالز برای بازی در اسپانیا خبر داد. قابل ذکر است که اتلتیکو مادرید، رقیب بارسا برای کسب وی می باشد.

******

دو پدیده جوان و جدید بارسا مشخص شدند

به گزارش اسپورت، دو بازیکن جوان و آینده دار بارسا که مسابقات زیبایی را از خودشان در تیم دوم به نمایش در آورده اند، آینده های باشگاه در فصل آینده خواهند بود و به طور قطعی به تیم اول اضافه خواهند شد تا مسیر جیو و بویان را در ترکیب اصلی تیم ادامه دهند.

گای آسولین، بازی های بسیار زیبایی را از خود به نمایش گذاشته است و خیلی از افراد او را استعداد محض فوتبال می دانند. قابل ذکر است که استعداد یاب های فوتبال دنیا، گای را  بسی حرفه ای تر و قدرتمند تر، نسبت به بویان و جیو می شمارند. او توانایی فوق العاده ای در دریبل زدن و رد کردن مدافعین دارد. سبک بازی اش بسیار شبیه به لیونل مسی است، با تفاوت این که فقط 16 سال دارد و از قدرت بدنی بسیار بالایی برخوردار است. او ملیتی اسرائیلی دارد.

دیگر بازیکن، تیاگو، ستاره 17 ساله ای است که نتوانست در این فصل، جایی ثابت در ترکیب دوم پیدا کند، زیرا مصدومیت های پیاپی، مچ پای وی را به شدت آزار داد. او از سرعت بالایی برخوردار است و می تواند در کورس های دو بازیکنی به خوبی شرکت داشته باشد.

این دو بازیکن امیدوار خواهند بود، تا با انتقال به ترکیب اول، قرارداد حرفه ای خودشان را امضا کنند.

******

(متاسفانه) گفته می شود باشگاه منچستر سیتی قصد دارد، با ارائه یک سوپر پیشنهاد 90 میلیون یورویی، جیو دوس سانتوس و رونالدینیو، دو بازیکن بارسلونا را برای فصل آینده خریداری نمایند. این طور که دیاریو اسپورت نوشت، این باشگاه قصد دارد، برای اثبات قدرت خود، این فصل ستارگان بارسا را خریداری کرده. تیری آنری و سامی اتوئو در لیست آن ها حاضرند، اما خرید جیو و رونالدینیو، در اولویت اول قرار دارد.
مصاحبه ی کامل مسی با سایت اسپورت

لیونل آندرس مسی٫ فوق ستاره ۲۰ ساله بارسلونا که از دیروز به جمع آبی و اناری پوشان کاتالونیا پیوسته است٫ در مصاحبه رسمی با سایت اسپورت٫ اعلام کرد که بارسلونا از همه نظر بهترین است. او می گوید: «بارسلونا از همه نظر بهترین باشگاه دنیا است. ما جز قدرتمند ترین باشگاه های دنیا محسوب می شویم. در زمین به خوبی و با هماهنگی مناسب بازی می کنیم و هیچ مشکلی با یکدیگر نداریم»

مسی و توپ طلا !

وقتی از مسی در باره توپ طلا سوال شد٫ لئوی جوان این طور جواب داد: «هرگز به توپ طلا فکر نمی کنم. بازیکنان زیادی هستند که از من با تجربه ترند و حتما این توپ به حق دار خواهد رسید. من به بارسلونا فکر می کنم٫ باشگاهی که من را متولد کرد. من دوران فوتبال حرفه ای ام را در لباس آبی و اناری اغاز کردم و مطمئنا در همین لباس به اتمام خواهم رساند»

اظهارات لئو مسی در باره ژولی :

مسی در باره هم تیمی سابقش می گوید: «من با او هیچ مشکلی نداشتم و نخواهم داشت. او همیشه در کنار من بود و من را به خوبی کمک می کرد و من نمی دانم که خبرنگاران در باره چه صحبت می کنند»

لئو و ستارگان جوان بارسا ( بوخان و دوس سانتوس ) :

به لیونل گفته شد که دوس سانتوس و بوخان٫ او را الگوی فوتبال خود قرار داده اند. لئو مسی در این باره می گوید: «نمی خواهم در این باره صحبت کنم. آن ها همیشه به من لطف داشته اند٫ پس این قضیه به هیچ وجه مرا متعجب نمی کند»

او ادامه می دهد: «دوس سانتوس٫ بازیکن جوانی که از تکنیک و هوش بالایی برخوردار است. از این که به من علاقه مند است بسیار خوشحالم»

های ترقی را خیلی سریع طی می کند، او دیگر نسیم نیست، او همانند یک گردباد در حالی پیشروی است. حال کار به جایی رسیده که می تواند ادعا کند همپای مارادوناست، اما این بچه آنقدر متواضع است که چنین داعیه ای را بر زبان نمی آورد. لیونل آندرس مسی پا را از بین ستاره های دنیای توپ گرد فراتر نهاده و حالا به جرگه ی فوق ستارگان ملحق شده است. او عنوان برترین بازیکن فصل لالیگا را از آن خود کرد، لقبی که به حق برازنده ی اوست.

بخش هایی از جدید ترین مصاحبه ی وی که با اسپورت انجام شده را می خوانید. در این مصاحبه سؤال های کاملا معنی داری از لئو پرسیده شد و او هم به سادگی از پس آنها برآمد.

ازنظر تو خریدهای بارسا موثر وخوب بوده است؟


حتما همینگونه است. همانند فصول گذشته بارسا در هر فصلی خرید های عالی و چشمگیر داشته، از دید من مدیریت بارسلونا بسیار پیشرفته است. البته نمی خواهم وارد مسائل فنی تیم شوم ولی به گمانم که بهترین انتخاب ها را داشته ایم. آنری یک نعمت بزرگ برای ماست و با حضور او دیگر مشکلی برای گلزنی نداریم، ما از گذشته هم رؤیایی تر شده ایم.

آیا در فصل آینده بیشتر به مارادونا بودن نزدیک خواهی شد؟

هرگز نمی توانم خود را به سطح مارادونا برسانم، قدرت چنین مقایسه ای هم وجود ندارد. از دید من هیچ ستاره ای نمی تواند و اجازه ی آن را ندارد که خود را با مارادونا مقایسه کند. تعصب و غیرت او الگوی تمام آرژانتینی هاست و نمی شود در سطح ستاره ای بازی کرد که فوتبال را به آرژانتین هدیه نمود. من هم فقط تلاش می کنم که مثل او باشم، اگر تا کنون گلهایی همانند وی زده ام تصادفی بوده است. من تاکید دارم که مارادونای دوم نیستم، من مسی اول هستم.

به نظرت خط حمله ی بارسا زیادی شلوغ نشده است؟

به نظر من مشکلی از این لحاظ نداریم. من، سامی و آنری هستیم و رونالدینیو هم پشت سر اتوئو قرار می گیرد. خط حمله ی ما شلوغ نیست و همه چیز روی برنامه ریزی تحقق خواهد یافت. البته این را قبول دارم که ستاره ی زیاد داشتن یک نوع دردسر است و رایکارد برای مهره چینی این همه ستاره ممکن است، دچار مشکل شود، این بدیهی است.

بر چه اساس و منطقی بارسلونا را قهرمان می دانی؟

این که ما در مصاحبه های خود مدام از قهرمانی سخن می گوییم، هرگز به معنای رجز خواندن نیست، بلکه به آن خاطر است که از آن (قهرمانی) کاملا مطمئن هستیم! در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست و هر حرفی که هست باید در زمین بازی زده شود اما چیزی که واضح است فاصله ی تاکتیکی و تکنیکی زیاد بارسا نسبت به سایر تیم ها در لالیگاست، حتی امسال هم این امر به وضوح نمایان بود. اگر اشتباهات عجیب هفته های پایانی نبود، قطعا شانس اول قهرمانی بودیم. فصل جاری قطعا قهرمانیم.

می گویند بارسلونا فرانسوی شده، این را قبول داری؟

هیچ گاه چنین نیست. بارسلونا اسپانیایی است و هیچ ملیت دیگری در آن دخیل نخواهد شد. درست است که ما جزو غیر بومی های بارسا هستیم اما در ترکیب بارسلونا دیگر ملیت معنی و مفهومی نخواهد داشت، همه به خاطر پیراهنی که می پوشیم می جنگیم. پیوستن آنری و قرار گرفتن نام او در کنار نامهای آبیدال، ژولی و تورام را نباید به عنوان فرانسوی شدن تیم یاد کرد.

اگر امسال قهرمان می شدید احتمال آن وجود داشت که بارسلونا را ترک کنی؟ مثلا به مقصد اینتر یا یک باشگاه بزرگ دیگر؟

هدف ما از قهرمانی ها خداحافظی با خیالی آسوده و ترک تیم نیست. ما قهرمان می شویم چون این وظیفه مان است. بارسلونا خانه ی اصلی من است و قصد ترک آن را هم ندارم. به نظر من یک ستاره در تیم خود ستاره است و گاهی با یک انتقال اشتباه توسط خودش محو می شود. من پیشنهادات بسیار خوبی داشته ام، اما همه ی آنها را رد کرده ام، چون بارسلونا تنها تیمی است که می تواند مرا به عنوان لیونل مسی به سراسر دنیا معرفی کند. هیچ تیم دیگری در دنیا نخواهد توانست چنین اجازه ای به من بدهد که تا این حد از فوتبال حرفه ای سود و از آن لذت ببرم.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -