تبلیغات
هواداران مسی - مسی بهترین فوتبالیست
مسی مسی عشق مایی

مسی بهترین فوتبالیست

جمعه 22 مرداد 1389 06:19 ب.ظ

نویسنده : علی نصیری

مسی فوتبالیست سال اروپا شد

این بازیکن آرژانتینی جایزه بهترین بازیکن اروپا را دریافت کرد.

Lionel Messi, Barcelona-Manchester United 
(MARCA)

سایت گل: لیونل مسی از سوی یوفا به عنوان بهترین بازیکن اروپا برگزیده شد. او امروز هم برنده جایزه بهترین بازیکن سال اروپا شد و هم عنوان مهاجم سال را از آن خود ساخت.

یوفا اسامی بهترین‌های اروپا در هر پست را اعلام کرد. لیست نامزدها به رأی مربیان شانزده تیمی که فصل گذشته به دور حذفی لیگ قهرمانان راه یافته بودند انتخاب شده بود و همین مربیان برندگان نهایی را نیز برگزیدند.

بارسلونا در تمام پست‌ها نامزدهای متعددی داشت و در نهایت از پنج عنوان دو افتخار را به دست آورد. باشگاه‌های انگلیسی مانند منچستر یونایتد و چلسی و البته لیورپول نیز افتخاراتی کسب کردند. تمامی نامزدها در این چهار باشگاه عضویت داشتند.

برندگان به این ترتیب اعلام شدند:

 

بهترین بازیکن سال اروپا

برنده: لیونل مسی

سایر نامزدها: ادوین فان‌درسار، جان تری، ژاوی

پس از اهدای چهار جایزه مربوط به پست‌های مختلف، اعلام شد که مسی به عنوان بازیکن سال برگزیده شده است. از او پرسیده شد بهترین خاطره‌اش از رقابت های سال گذشته چیست و او پاسخ داد: «انتخاب تنها یک لحظه دشوار است. سالی باورنکردنی را پشت سر گذاشتم که در آن شادی و موفقیت‌های فراوانی را تجربه کردم.»

 

مهاجم سال

برنده: لیونل مسی

دیگر نامزدها: ساموئل اتوئو، کریستیانو رونالدو

این بازیکن آرژانتینی در این رقابت دشوار نیز پیروز شد. رقیبان او کریستیانو رونالدو – که در فینال لیگ قهرمانان حضور داشت – و ساموئل اتوئو، هم‌تیمی سابق مسی بودند.

مسی فصل پیش نه گل در لیگ قهرمانان زد و عنوان بهترین گل‌زن این رقابت‌ها را کسب کرد. او پنج پاس گل نیز داد.

 

هافبک سال

برنده: ژاوی

دیگر نامزدها: آندرس اینیستا، استیون جرارد

ژاوی ارناندس از بارسلونا به عنوان هافبک سال اروپا برگزیده شد. رقیبان او هم‌تیمی‌اش آندرس اینیستا و استیون جرارد، کاپیتان لیورپول بودند. بارسلونا با حضور ژاوی نمایشی خیره‌کننده داشت و پاس‌های متوالی بازیکنان این تیم توجه بسیاری را جلب کرد.

 

مدافع سال

برنده: جان تری

سایر نامزدها: جرارد پیکه، نمانیا ویدیچ

جان تری، مدافع چلسی فصل گذشته عالی بود. او با آبی‌ها جام اتحادیه را فتح کرد. تری برای بار سوم این جایزه را به دست می‌آورد. او می‌گوید: «هر روز به سختی تمرین می‌کنم. آرزوی من فتح لیگ قهرمانان با پیراهن چلسی است.»

 

دروازه‌بان سال

برنده: ادوین فان‌درسار

سایر نامزدها: ویکتور والدس، پتر چک

ادوین فان‌درسار به عنوان بهترین دروازه‌بان اروپا برگزیده شد. دروازه‌بان یونایتد فصل گذشته به اوج بازگشت و منتقدانی را خاموش ساخت که می‌گفتند او در 38 سالگی دیگر جایی در منچستر یونایتد ندارد.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -