تبلیغات
هواداران مسی - لیونل مسی سومین بازیكن برتر اروپا شد!
مسی مسی عشق مایی

لیونل مسی سومین بازیكن برتر اروپا شد!

شنبه 13 شهریور 1389 12:30 ب.ظ

نویسنده : علی نصیری
لیونل مسی به عنوان سومین بازیكن برتر اروپا انتخاب شد. كاكا هافبك برزیلی تیم میلان ایتالیا، به عنوان بهترین بازیكن اروپا برنده توپ طلای اروپا شد و لیونل مسی با 255 رای و با 22 رای كمتر ازكریستیانو رونالدو به عنوان سوم دست یافت.

مجله فرانس فوتبال، لیست نهایی بهترین بازیكنان اروپا را انتخاب كرد كه دراین لیست كاكای برزیلی در رتبه اول قرار دارد. كاكا در این نظرسنجی 444 رای به دست آورد، این در حالی است كه لیونل مسی با 255 رای و با اختلافی ناچیز نسبت به كریس رونالدو كه 277 رای به دست آورد، در رتبه سوم قرار گرفت. بهترین بازیكن اروپا از سال 1956، همه ساله توسط مجله فرانس فوتبال اعلام می شود.

Open in new window

پنج بازیكن دیگر بارسا در لیست نهایی

پنج بازیكن دیگر بارسا به نامهای رونالدینیو، آنری، اتوئو، دكو و آبیدال در لیست نهایی این مجله قرار داشتند كه از میان آنها رونالدینیو بالاترین رتبه را داشت و در جای یازدهم ایستاد. سسك فابرگاس، بازیكن جوان تیم آرسنال كه پیش تر در بارسا عضویت داشت، در این لیست در جای هشتم ایستاد و در بین بازیكنان اسپانیایی بهترین رتبه را كسب كرد.

مسی توجهات جهانی را به خود معطوف كرده است

مسی افتخار بسیار بزرگ شخصی تاكنون به دست نیاورده است ولی با این وجود این مقام سوم نشانگر این است كه او در حال به دست آوردن توجهات جهانی است. این هفته بازیكن آرژانتینی در لیست نهایی سه نفره فیفا برای بهترین بازیكن سال جهان قرار گرفت. او همچنین در روز شنبه جایزه براوو را برای بهترین بازیكن جوان زیر 21 جهان به دست آورد.

پنج توپ طلای اروپا برای بارسا

بارسا در لیست برندگان توپ طلای اروپا درجای پنجم قرار دارد. آخرین توپ طلای اروپا را رونالدینیو در سال 2004 برای بارسا به ارمغان آورد و پیش از او لوئیز سوارز در سال 1960، یوهان كرویف در سال 1974، هریستو استوایچكف در سال 1994 و ریوالدو در سال 1999 این افتخار را به دست آورده اند.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -